A méz fantasztikus egészségvédő hatásairól sokat tudunk, ezért is alkalmazzuk a mindennapokban, és megfázás idején. A méhpempőről azonban csak kevesen tudják, hogy miért érdemes fogyasztani, és egyáltalán mi az. Pedig a méhpempő talán még a méznél is szélesebb körű gyógyhatással rendelkezik, tudd meg, milyen panaszokon segíthet!

Mi az a méhpempő? A méhpempőt, fehéres-világos színe, krémes állaga és savanykás íze miatt méhtejnek is szokás nevezni. Valójában ez a fiatal dolgozó méhek garatmirigy váladéka, mely a méhanya és a méhlárvák első táplálékát jelenti. Talán bizarrnak tűnhet egy rovar garatváladékát fogyasztani, ám ez a tény eltörpül amellett, hogy milyen egészségvédő hatásokkal rendelkezik. 

 

A méhpempő a tápanyagok óriási tárháza

 

A méhpempő több mint 150 aktív hatóanyagot tartalmaz, aminosavakat, enzimeket, vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket: esszenciális aminosavakat, A-vitamint, B-komplex vitamint, C, D, E, K, H és P-vitamint, magnéziumot, kalciumot, káliumot, vasat, cinket, rezet, krómot, jódot, szelént, foszfort, szilíciumot, csak hogy a legfontosabbakat említsük. Ezzel a méhpempő támogatja a keringés, az immunrendszer, az idegrendszer, az izmok működését, a csontok egészségét, a bőr, a köröm és a haj szépségét.  

 

Baktérium-, vírus- és gombaölő hatású

 

A méhpempő egy olyan természetes és hatékony antibakteriális savat tartalmaz, melynek hatása egyes antibiotikumok baktériumölő hatásával vetekszik. Ez a sav semmilyen más természetes forrásból nem szerezhető be, sőt, mesterségesen sem lehet előállítani. A méhpempőt emellett gombás fertőzés kezelésének természetes kiegészítőjeként is lehet alkalmazni, és vírusos megbetegedések, például herpeszvírus ellen is bevethető, mert gátolja a vírus szaporodását. 

 

A méhpempő rákellenes, immunerősítő és antioxidáns hatással is bír

 

A méhpempő erős antioxidánsokat tartalmaz, például flavonoidokat, melyek semlegesítik a sejtkárosító, rákkeltő és gyulladáskeltő szabad gyököket, így csökkentik a rákos betegségek kialakulását. A flavonoidok emellett érvédő, koleszterincsökkentő, gyulladáscsökkentő és allergiaellenes hatással is rendelkezik. A méhpempő külön érdekessége, hogy a rákkeltő biszfenol-A nevű műanyag-származék rákkeltő és sejtkárosító hatását is gátolhatja.

 

A méhpempő védi a szívet és a keringést

 

A keringési betegségek korunk legsúlyosabb betegségi közé tartoznak. Ha te is szeretnél többet tenni szíved egészségéért, akkor fogyassz méhpempőt. A méhpempő vegyületei csökkenthetik a káros koleszterinszintet, tisztítják az ereket, csökkenthetik a magas vérnyomást, így mérséklik a vérrögképződés, az érelmeszesedés és a szívbetegség kockázatát. A szívvédő hatásokhoz a méhpempő káliumtartalma is hozzájárul.

 

A méhpempő javítja a memóriát

A méhpempő vegyületei védik az idegsejteket, gátolhatják a neurodegeneratív folyamatokat. A méhpempőben jelentős mennyiségben található acetilkolin. Az acetilkolin egy ideg-ingerületátvivő anyag, mely a méheknél nélkülözhetetlen a lárvák megfelelő fejlődéséhez. Nálunk az acetilkolin számos idegi folyamatban vesz részt, minél több van belőle, annál jobban működhet a memóriánk, de csökkentheti az Alzheimer-kór, a Parkinson-kór és a szklerózis multiplex kockázatát is.

A méhpempő még számos pozitív hatással bír, javíthatja az inzulinérzékenységet, növelheti a termékenységet férfiaknál és nőknél egyaránt, segít megőrizni a bőr, köröm és haj szépségét, segítheti a fogyást, gátolhatja a zsírlerakódást, támogatja a máj működését és a májregenerálódást, enyhítheti a menopauza tüneteit, és erősítheti a csontjainkat.

A méhpempőt vírusos, megfázásos időszakban is érdemes fogyasztani immunerősítő és vírusellenes hatása miatt.


 Hirdetés