A kellemetlen puffadás sok ember mindennapjait keseríti meg. Szerencsére léteznek természetes módszerek a panasz orvoslására. A magnézium stresszűző és alvássegítő hatásáról nap, mint hallhatsz. Gondolnád, hogy puffadás ellen is hatásos lehet? Bizony, így van.

Magnézium tartalmú ételek

A magnézium hatása szervezetünkre

A magnézium több mint 300 enzim működéséhez szükséges. Ha magnéziumot szeretnél bevinni a szervezettbe, okvetlenül egyél mellé kalcium tartalmú ételeket is, mert így a magnézium is könnyebben felszívódik. Érdemes mindennap magnézium tartalmú ételt fogyasztanod, ilyen pl. a banán, vagy a spenót, mert a magnézium hiánya okozhat izomgörcsöt, fáradtságot, sőt még depressziót is.

Mennyi az ideális magnézium bevitel?

Egy felnőttnek átlag 350-450 mg magnéziumot érdemes bevinni, a várandós nőknek ez napi 1000 mg is lehet.

A magnézium szintünk a stressz vagy fizikai munka hatására is lecsökkenhet, ezért sportolóknak fontos a rendszeres pótlása, de ha neked stresszesek a napjaid, akkor is érdemes erre külön is odafigyelni.

A magnéziumot kapszula vagy táplálék kiegészítő formájában is beviheted, de egyszerűbb, ha természetes úton próbálod meg pótolni, elég, ha reggel megiszol egy pohár turmixot banánnal, magokkal, és rostokkal, vagy egyél sok leveles zöldeket, olajos magvakat, vagy hüvelyesekből készült leveseket, főzeléket.

Magnéziummal a puffadás ellen

A puffadás, hasfeszülés, gázképződés egyik legjobb természetes ellenszere a magnézium. Több orvos is felfigyelt arra, hogy a puffadástól szenvedő pácienseknél gyakori tünet a magnéziumhiány.

A magnézium az egyik legfontosabb ásványi anyag a testünkben, több mint 300 biokémiai reakcióban vesz részt, szerepe van az idegek, izmok, csontok és a szív egészségének megőrzésében és megfelelő működésében.

A magnézium két gyakori formája, a magnézium-glicinát és a magnézium-citrát, mely segít ellazítani a bélrendszer falának izomzatát, bőséges folyadékfogyasztással párosítva megkönnyebbülést nyújthat a puffadás ellen. Napi egyszeri vagy kétszeri 200 mg magnézium fogyasztásával elűzheted a felgyülemlett gázokat, a székrekedést, az alhasi görcsöket, és a felesleges folyadék és sóvisszatartást is, melyek gyakran a puffadás kiváltó okát jelentik. A PMS (premenstruációs szindróma) tüneteit is enyhíti, köztük a has puffadást is.

A magnézium természetes forrásai

Magnéziumhoz nem csupán étrend kiegészítő formájában juthatsz hozzá. Legjobb természetes forrásai a zöld leveles zöldségek, a spenót, a hüvelyesek – bab, borsó – diófélék, magvak, teljes kiőrlésű gabonák, és persze a mindennap fogyasztott ásványvizek is tartalmazzák. Ebből a felsorolásból azonban jobb, ha kerülöd a hüvelyeseket, és nem ezekkel pótolod a magnéziumot, hiszen ezek a zöldségek a leghírhedtebb puffadást okozó élelmiszerek közé tartoznak. Mivel a hüvelyesekben található szénhidrátokat, rostokat a beleink nehezen bontják le, a fokozott lebontó folyamatok kellemetlen mellékhatása lehet az extra gázképződés. Bár szintén jelentős magnéziumforrások, nem árt kerülni a káposztaféléket is.

Ha legközelebb nem férsz bele a nadrágodba a fránya gázok miatt, hívd a magnéziumot segítségül.

Magnézium tartalmú ételek: miben van a legtöbb magnézium?